توری پرسی

توری پرسی

قیمت توری پرسی

لطفاً جهت دریافت قیمت توری پرسی و به علت نوسانات لحظه ای بازار ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.

02155511559
ویرایش
ردیف مفتول(mm) چشمه(cm) وزن هر برگ (kg) قیمت(تومان)
1 3.5 2*2 10.5 19.200
2 3.5 4*4 7 19.200
3 3.8 2*2 12 19.200
4 3.8 4*4 8 19.200
5 4 4*4 9 19.200
6 4 3.5*3.5 11 19.200
7 5 5*5 11 19.200

تاریخ:17دی1399

توری پرسی
توری پرسی

با وجود پیشرفت های بسیار چشمگیر در زمینه عمران و ساختمان سازی تغییراتی در نوع مصالح و نیز استفاده از آن ها رواج پیدا کرد و مهندسین سازه تلاش نمودند تا مصالحی کارامدتر و نیز به صرفه تر تولید کنند از جمله این مصالح می توان به توری پرسی اشاره کرد.

ممکن است به واسطه کاری که انجام می دهید مثلا اگر مهندس سازه و یا زیرمجموعه آن باشید با توری پرسی آشنایی داشته باشید ، در غیر این توضیحات تکمیلی که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد مطالعه بفرمایید.

در این مقاله قصد داریم به موارد زیر بپردازیم :

 • آشنایی کلی با توری پرسی
 • موارد کاربرد 
 • نوع ساخت 
 • ویژگی ها
 • انواع توری
 • جنس توری پرسی

آشنایی با توری پرسی

همانطور که اسم این محصول پیداست ، می توان از آن در موارد محافظتی و نیز پوشانندگی استفاده کرد ، معمولا به دلیل صرفه اقتصادی این محصول برای حصارکشی محیط های مختلف از مصالحی که متشکل از رشته های فلزی که با قاعده ای خاص به یکدیگر بافته شده اند استفاده می شود.

درواقع توری های پرسی شبکه منظمی از رشته های فلزی است که خود آلیاژی از فلزات مختلف است ، برای مثال در این آلیاژ از گالوانیزه استفاده شده تا در برابر زنگ زدگی و خورده شدن محافظت شود ، درواقع ممکن است این رشته های فلزی به هم جوش خورده در معرض رطوبت قرار بگیرند بنابراین در ساختار این مصالح گالوانیزه قرار داده شد ، از طرفی دیگر مواد استفاده شده در این توری ها سبب انعطاف پذیری بیش از حد آن می شود.

موارد کاربرد

اگر می خواهید بدانید که این توری های پرسی در کجا استفاده می شوند پس با ما همراه باشید تا یک به یک موارد استفاده آن را برای شما شرح دهیم.

 1. استفاده به منظور محافظت از ساختمان یا ایجاد حریم محافظت شده
 2. مورد استفاده برای پتروشیمی
 3. مورد استفاده در معادن ، به طور مثال برای ایجاد فضاهای محافظتی و نگهدارده در معادن زغال سنگ
 4. برای استفاده در دیوار های امنیتی سازه های اداری
 5. مورد استفاده در نانوایی به دلیل مشبک بودن
 6. در درب و پنجره های ساختمانی
 7. قفسه های مشبک در ابعاد مختلف
 8. به عنوان نگهدارنده اشیاء در وانت بار
 9. تقویت فوندانسیون بتنی ساختمان

همانطور که مشاهده می کنید این توری های پرسی کاربردهای بسیار زیادی دارند که همیشه و همه جا می توانیم آن ها را ببینیم از درب و پنجره های ساختمانی تا میز نانوایی و محافظ اطراف وانت بارها ، البته این استفاده زیاد و فراوانی این محصول دلایل خاص خودش را دارد و آن هم این است که نسبت به مصالح جایگزین آن قیمت مقرون به صرفه تری دارد و نیز کارایی آن چندین بار بیشتر از جایگزین های خود است.

در بسیاری از موارد با توجه به نوع ساخت از توری های دیگری با نام مش یا توری جوشی استفاده می شود ، برای آگاهی از اطلاعات بیشتر و نیز آگاهی از تفاوت توری پرسی با توری مش به این مقاله مراجعه کنید.

همچنین برای استعلام قیمت توری پرسی میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید.

فرض کنید می خواهید برای درب و پنجره ساختمان خود نوعی محافظ در نظر بگیرید و خریداری کنید بنابراین می بایست از ورقه های فلزی یا میله های قطور آهنی استفاده کنید در این صورت یا ورود نور به درون ساختمان را به کمتر خواهید کرد و یا اینکه با میله های فلزی همه مناطق مورد نظر مورد پوشش قرار نمی گیرند.

ساخت توری

این توری ها از تجمع رشته های فلزی در نظم و ترتیب خاص و نیز در اندازه های متفاوت تولید می شود ، در ابتدا رشته های مورد استفاده در این توری ها در قطرهای مختلف تولید شده و در ادامه این رشته به وسیله جدیدترین دستگاه های جوش به یکدیگر متصل می شوند ، دقت داشته باشید که استفاده از دستگاه تمام خودکار جوش برای این رشته ها سبب می شود تا تمامی رشته به صورت یکسان و دقیق جوش بخورند در صورتی که متاسفانه این روش در بسیاری از کارگاه های تولیدی رعایت نمی شود اما در شرکت تولیدی توری فولاد توفیقی از به روزترین دستگاه های جوش استفاده می شود.

ویژگی های

با توجه به ساختارهای توری باید بدانیم که سبکی و انعطاف پذیری آنها از شاخص ترین ویژگی های آن ها است ، درجه دوم وابسته به میزان آلیاژ مورد استفاده در این رشته های فلزی مشخصه های مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی را می توان در نظر گرفت بنا براین دقت داشته باشید تا در انتخاب محصول مورد نظر خود بهترین تصمیم را بگیرید.

در زمینه صداقت و رعایت حق رضایتمندی مشتری صنایع تولیدی فولاد توفیقی به عنوان مورد اعتماد ترین و برجسته ترین اعضای صنعت ساخت مصالح ساختمانی به شمار می رود.

انواع توری های پرسی

این توری ها وابسته به استفاده های مورد نظر در زمینه های مختلف در ابعاد و چشمه های متفاوت و نیز انواع مختلفی از قطر رشته تولید می شوند.

چشمه در ساخت توری پرسی به چه معناست؟

در ساخت توری های مشبک پرسی رشته ها به گونه ای قرار می گیرند که فضاهایی منسوب به چشمه در آن ها پدید می آید ، این چشمه ها به طور معمول به صورت مربع در ابعاد متفاوت می باشند ، درواقع چشمه ها فضای خالی بین رشته های فلزی هستند.

با توجه به توضیحات داده شده با در نظر گرفتن قطر رشته ها ، اندازه چشمه و ابعاد کلی صفحات ، این توری ها انواع مختلفی دارد.

جنس توری

در ابتدای این مقاله توضیحات مختصری درباره جنس این توری داده شد اما می خواهیم به صورت دقیق بررسی کنیم که آن ها از چه جنسی هستند.

در اینجا نیز با توجه به استفاده های مورد نظر برای توری و وابسته به نوع سفارش مشتریان توری های پرسی در جنس های مختلف مانند توری های پرسی فولادی ، برنجی و مسی تولید می شود.

البته در انواع معمول تولیدی توری پرسی از فولاد پر کربن استفاده می شود تا مقاومت آن زیاد شود.

به طور کلی ممکن است در ساخت توری های پرسی از فولاد ، کربن ، مس ، برنج و گالوانیزه استفاده می شود.

اما لازم به ذکر است که توری مش ، توری پرسی ، توری حصاری ، همگی معمولا از مفتول ها ساخته میشوند ، که این مفتول میتواند مفتول سیاه یا گالوانیزه نیز باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *