سیم خاردار

سیم خاردار

سیم خاردار نوعی سیم رشته ای فلزی است که در طول آن گره های تیز با فاصله معینی قرار دارد این رشته ها با توجه به قیمت مناسب وارزان برای محافظت دربالای دیوارها، اطراف باغ ها به منظور جلوگیری از حمله حیوانات وحشی و امنیت بیشترمورد استفاده قرار می گیرند و می توان از کاربردهای دیگرآن برای استحکام بیشتر دیوارهای دفاعی  درجنگ ها اشاره کرد .

قبل از پیدایش سیم خاردار لیونس ایگن در فرانسه برای حصارکشی از سیم تخت و نازک استفاده کرد که فنسی نازک با نقاط برنده بود که عبور از آن را سخت می کرد سپس لويیس فرانسوا جنین در سال 1865 طرحی ارایه داد که شامل رشته دوتای با دندانه ها ونوک های فلزی لوزی شکل بود.

بعداز آن به مرور ایده های و طرح های توسط افراد مختلف داده شد تا اینکه در سال 1867 درایالات متحده آمریکا «لوسین اسمیت »از شهرکنت اوهایو آمریکا به عنوان مخترع سیم خاردار شناخته شد اما جوزف گلدن  در سال 1874به اصلاح طرح های لوسین پرداخت و با توجه به اختراع جدیدش حق این اختراع را به نام خود ثبت کرد.

قیمت سیم خاردار

برای دریافت قیمت های روز سیم خاردار ، شما می توانید با برقرار کردن تماس با مشاورین مجموعه ما به روزترین و لحظه ای ترین قیمت را دریافت کنید.

 

سیم خاردار
سیم خاردار

 

مواد مورد استفاده در تولید سیم خاردار:

جنس سیم خاردار ازفولاد مفتول گالوانیزه با روکش روی می باشد که در دو نوع کلاس 1و کلاس 3 به نام های  سیم فولادی گالوانیزه برقی و سیم فولادی گالوانیزه گرم شناخته شده است. سیم خاردار در ایران توسط کارگاه های مختلفی تولید می شود که درساخت انواع توری و سیم های خاردار تخصص دارند. برای تولید این محصول به دستگاهی خاصی نیازهست که شباهتی به دستگاه تولید توری دارد. بنابراین کارگاه های تولیدی با قیمت های مختلف آن را تولید می کنند و روانه بازار می شود.

قیمت سیم خاردار بستگی به برند تولیدی آن ندارد بلکه بستگی به میزان ضخامت مفتول،خار، جنس مواد مصرفی دارد. سیم فولادی گلوانیزه به دلیل مقاومت و دوام بالا در برابر تغییرات آب و هوایی  و زنگ زدن بیشتردربین مردم مورد توجه قرار گرفته اند.

سیم خاردار برای حصارکشی
سیم خاردار برای حصارکشی

سیم های خاردار را براساس نیاز مشتری به صورت کلاف های 15 تا 25 کیلو گرمی  بسته بندی می کنند. ضخامت این سیم ها با توجه به نیاز مشتری  تغییر پیدا می کند وهمچنین به علت نصب  راحت  و بدون نیاز به داشتن مهارت خاصی ودوام واستحکام بالا،به دلیل خاردار بودن آن مانعی است برای ورود حیوانات به داخل محیط و می توان آن را در هر محیطی با اقلیم و شرایط آب و هوایی مختلف نصب کرد ، این محصول به صورت تک رشته ای و دو رشته ای  خطی و حلقوی تولید می شود که درادامه به انواع آن می پردازیم.

 

 

توپ سیم خاردار
توپ سیم خاردار

انواع سیم خاردار

  • سیم خاردار خطی
  • سیم خاردار تبری
  • سیم خاردار خطی تبری
  • سیم خاردارحلقوی
  • سیم خاردار حلقوی سوزنی قطر60
  • سیم خاردار حلقوی سوزنی قطر90
  • سیم خاردارحلقوی تبری قطر60
  • سیم خاردار حلقوی تبری قطر90

سیم خاردار خطی

سیم خاردارخطی به دو صورت تک رشته و دو رشته در بازار وجود دارد.

سیم خاردار تک رشته به این صورت است که سیم های مفتول وارد دستگاه می شوند و سیم مفتول دیگری با صورت قطعات با اندازه های مختلف در فاصل های از هم به سیم رشته ای به عنوان خار وصل می شوند اما برای تولید سیم خاردار دو رشته به دو مفتول رشته ای نیاز هست که توسط دستگاه به دورهم پیچ می خورند و سیم مفتول دیگری به عنوان خار روی آن دو رشته گره زده می شود قطر رشته اول 2الی5/2 میلیمتر است و قطر رشته دوم نیز 5/2میلیمتر است که به دور رشته اول می پیچد این نوع سیم خاردار به دلیل به کارگیری راحت آن در بین مردم بیشتر متداول  شده است .

سیم خاردار حلقوی

تفاوت اصلی این محصول  با سیم خاردار خطی  به شکل ظاهری و حلقوی بودن آن است. این نوع  سیم دارای مقاومت کششی و استحکام بالایی است و در سیم خاردار حلقوی به صورت ساده رشته های سیم به مانند فنرهای درآمده که در بالای دیوار ها وپادگان های نظامی نصب می کنند همچنین درآن از گیره های استفاده می شود که برای جلوگیری از باز شدن ماهیت حلقه ای سیم است. قدرت کششی این سیم خاردارها 140کیلوگرم بر میلیمتر مربع بوده که مقاومت مطلوبی را ایجاد می کند. سیم محور پایه دراین نوع سیم خاردار به قطر 5/2میلیمتراست و قطرسنبله 2میلیمتراست .

 

خطی ، تبری و حلقوی
خطی ، تبری و حلقوی

سیم خاردار تبری

سیم خاردار تبری نوعی از سیم خاردار حلقوی است که یکی از پرکاربرد ترین ها برای حصارکشی امنیتی استفاده می شود. در سیم خاردار تبری رشته ها به تیغه های به شکل تبری پانچ شده اند که این مفتول از کربن بالا می باشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت ، عوامل فیزیکی و فشار دارد برای تولید این محصول از دستگاه پانچ استفاده می شود به این صورت که ابتدا نوارهای بلندی ازرشته سیم را دردرون دستگاه قرار می دهند سپس ورقه های سلب کرده را روی این نوارها پانچ می کنند این محصول کاملا گلوانیزه است و در برابرزنگ زدن مقاومت دارد همچنین در بازاربه صورت رول های 10 متری به فروش می رسد و طول هر قطرسیم حلقه ای 90سانتی متری حدود15 متر است این محصول در پادگان های نظامی و مناطق نظامی کاربرد امنیتی بیشتری دارد.

 

حلقوی
حلقوی

کاربردهای سیم خاردار

سیم خاردار از اواخر قرن 19 میلادی تا امروزه کاربرد های زیادی داشته مانند کاربرد در مصارف کشاورزی و نظامی و… در کشاورزی برای دور کشی زمین های کشاورزی و باغات برای جلوگیری از حیوانات وحشی و ورود مردم به  آن محیط  استفاده می شود همچنین در محیط های نظامی نیز برای دیوارکشی درسنگرها و پادگان ،دورکشی مرزهای کشوری ازآن استفاده می شود استفاده ازسیم خاردار باعث می شود درصورت حمله نظامی دشمن،عملیات ورود به منطقه حصار کشی شده به اهستگی صورت بگیرد تا فرصت دفاع فراهم شود همچنین در گذشته انسان ها برای محافظت ازمحیط  از دیوارهای سنگی و چوبی استفاده می کردند که هم از لحاظ  سختی کار برای آنها مشکل ساز بود وهم از لحاظ هزینه مقرون به صرف نبود اما با پیدایش و به کارگیری این سیم ها هم در هزینه صرف جویی می شود و هم از نظر راحتی کار بهتر است.

برای مشاهده قیمت روز ناودانی و همچنین دریافت اطلاعاتی مانند انواع ناودانی موجود در مجموعه می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

 

میزان رضایت مندی شما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *