میلگرد 10 ساده

میلگرد 10 ساده

میلگرد 10 ساده یکی از مهمترین و کاربردی ترین انواع مصالح ساختمانی میباشد که در بتن ریزی ، فوندانسیون بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد.

اشکال مختلف میلگرد 10

انواع فونداسیون بتنی در سازه های مختلف نیازمند نوع خاصی از میلگرد هستند ، بنابراین هر نوع میلگرد موجود در بازار نقش‌های متفاوت و مخصوص خود را دارد، در ادامه می‌خواهیم اشکال متنوع آن را بررسی کرده و به شما عزیزان معرفی کنیم.

میلگرد 10
میلگرد 10

انواع ساختاری میلگرد

به طور کلی این مصالح فلزی به سه نوع ساده، آجدار ساده و آجدار پیچیده تقسیم ‌بندی می‌شوند.

هرکدام از این دست ها ویژگی ها ی خود را دارند با بررسی نقاط ضعف و مزایای هر کدام می ‌خواهیم به شما در انتخاب نوع مناسب آن‌ها در پروژه خود کمک کنیم پس با ما همراه باشید.

باید بدانیم که میلگردهای دارای آج از درجه انعطاف بالاتری برخوردار هستند و همچنین آجدار بودن آن‌ها به چسبندگی و درهم تنیده شدن شان در بتن کمک زیادی خواهد کرد، درواقع به طور کلی می‌توانیم بگوییم که نقش میلگردها در فونداسیون بتنی افزایش استحکام است و این استحکام به واسطه وجود میلگردهای آجدار تأمین می ‌شود و نوع ساده آن.

بررسی میلگردهای ساده

سطح صیقلی و ساده این نوع از میلگردها به منظور قرارگیری در درز انقباض برای پروژه‌های مختلف در نظر گرفته شده‌است، این مصالح در قطر های مختلف که بین پنج تا پنجاه میلی‌ متر تولید انبوه می شوند ، در انتها می توانند برای ساخت درز انقباض در فرودگاه‌ها و مسیرهای درون شهری مورد استفاده قرار بگیرند ، درواقع این نوع میلگرد می تواند از انبساط و انقباض خارج از محدوده بتن جلوگیری کند.

از ویژگی‌های خوب این نوع، برش آسان آن می باشد البته مقاومت میلگردهای دارای سطوح صاف از آجدار بسیار پایین‌ تر است و برای بکارگیری آن‌ها در سازه‌های سنگین مانند ساخت پل و ساختمان‌های چند طبقه به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود.

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد را کارخانجات تولید میلگرد تعیین مینمایند که برخی از این کارخانجات که دولتی هستند ، قیمت مصوب خود را بصورت دولتی اعلام مینمایند و برخی که بصورت آزاد کار مینمایند قیمت روز میلگرد را همپای کارخانجات دولتی تعیین مینمایند.

بررسی میلگردهای آجدار

به واسطه آج‌های روی سطح خود همانگونه که گفته شد به شکل بهتری درون بتن قرار می‌گیرند و اتصال پربازده تری را با بتن برقرار می‌کنند و نیز خطر جداشدگی از آن را تا حدود بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

انواع میلگرد آجدار نیز در قطرهایی بین پنج تا پنجاه میلی ‌متری تولید می‌شوند، و براساس نوع ساخت به دو دسته کلی میلگردهای آجدار ترمومیکانیکی و میلگردهای آجدار مقاومت بالا تقسیم ‌بندی می‌شوند درنهایت وابسته به نوع استفاده از آن‌ها می‌ توان نقش‌ها و ویژگی‌ های آن‌ها را بررسی کرد.

میلگرد 10 ساده
میلگرد 10 ساده

بررسی میلگردهای دارای آج ترمومکانیکی

این نوع میلگرد در شرایطی با دماهای بسیار بالا ساخته می‌شوند به همین دلیل مستحکم تر از نوع دیگر هستند، بنابراین فونداسیون متشکل از این نوع بارها قوی تر و مقاوم ‌تر از فونداسیون دارای میلگرد مقاومت بالا است.

علاوه بر مقاومت بالای این نوع، می ‌توان به ویژگی‌هایی چون انعطاف پذیری، قابلیت خم شدن، قابلیت جوش بالا و همچنین دیگر استانداردهای مورد نیاز اشاره کرد برای مثال ضد زنگ بودن و ضد زلزله بودن در میان این ویژگی‌ها زبانزد است.

بررسی میلگرد آجدار مقاومت بالا

اوج این نوع به صورت مارپیچی و در تمام طول خود پیچیده شده است، و تنها برای مصارف بتنی تولید می شوند این میلگردها در قطرهایی بین پنج تا پنجاه میلی متری تولید می شوند و کربن مورد استفاده در آن بسیار کاهش یافته و همین در جریان انعطاف ‌پذیری آن تاثیر بسزایی دارد.

از این نوع میلگرد برای ساخت سازه‌های سنگین تجاری و صنعتی و نیز در ساخت پل ها ساخت توری مش استفاده می‌شود.

تیرچه بلوک

یکی از پر مصرف ترین مصارف میلگرد ، تولید تیرچه بلوک میباشد که در واقع متریال اصلی در تولید این محصول استفاده از میلگرد برای تولید تیرچه بتنی میباشد ، قیمت تیرچه بلوک به عوامل موثری همچنین ، میلگرد و بتن بستگی دارد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

3 دیدگاه دربارهٔ «میلگرد 10 ساده»

  1. بازتاب: نبشی | قیمت نبشی | تولید و فروش انواع توری مش ، توری پرسی ، توری رابیتس ، توری حصاری

  2. بازتاب: قیمت ناودانی | تولید و فروش انواع توری مش ، توری پرسی ، توری رابیتس ، توری حصاری

  3. بازتاب: قیمت مفتول گالوانیزه | تولید و فروش انواع توری مش ، توری پرسی ، توری رابیتس ، توری حصاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *