ناودانی

ناودانی

ناودانی یا کانال فولادی نوعی فولاد سازه ای کربنی برای ساخت و ساز و ماشین آلات است ناودانی نوعی فولاد مقطعی با مقطع پیچیده است، شکل مقطع آن به صورت شیار است شمش مواد اولیه ناودانی فولاد کربن یا شمش فولاد کم آلیاژ با محتوای کربن کمتر از 0.25٪ است این محصول  در سه حالت نورد سرد، نرمال یا نورد گرم ساخته می‌شود ، در ادامه قصد داریم در مورد قیمت ناودانی و عواملی که در آن تاثیرگذار هستند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

برای نوشتن مشخصات آن باید اندازه های سه بُعدش یعنی ارتفاع(H)  ، عرض بال (b) و ضخامت کمر (d) را مانند مثالی که در ادامه آمده بنویسیم.مثال: 100 * 48 * 5.3 به معنای ناودانی با ارتفاع کمر 100 میلی متر ، عرض بال 48 میلی متر و ضخامت کمر 5.3 میلی متر ، یا فولاد 10 کانال است. برای ناودانی با ارتفاع کمر و عرض یکسان و ضخامت کمر متفاوت ، یک B C در سمت راست اضافه می‌شود تا آنها را از هم متمایز کند ، مانند 25 × a 25 × B 25 × C .

موارد استفاده از ناودانی:

ناودانی کاربردهای فراوانی دارد که برخی از مهم‌ترین کاربردهای آن  در زیر آورده شده است.

 • ساختار ساختمان
 • مهندسی دیوار پرده
 • تجهیزات مکانیکی
 • ساخت وسایل نقلیه
 • کابینت های ثابت
 • سایر سازه های صنعتی و پانل ها
قیمت ناودانی
قیمت ناودانی

ابعاد ناودانی

طبقه بندی ناودانی:

 1. در یک نوع از طبقه بندی ناودانی را به دو گروه معمولی و سبک تقسیم می‌کنند. ناودانی سبک دارای بال‌های باریک تر ، کمر نازک تر و وزن سبک تری نسبت به ناودانی معمولی است.
 2. در یک طبقه بندی دیگر ناودانی ها به دو گروه عادی و متغییر تقسیم می‌شوند.
 3. در نوع دیگری ار طبقه بندی با توجه به شکل ، ناودانی ها را به چهار نوع تقسیم می‌کنند:
 • ناودانی لبه برابر سرد
 • ناودانی لبه نابرابر سرد
 • ناودانی پیچش حلقه داخلی سرد
 • ناودانی حلقه بیرونی سرد

 

تنظیمات مشخصات ناودانی:

همانطور که پیش‌تر گفته شد مشخصات ناودانی عمدتا توسط ارتفاع (H) ، عرض بال یا پا (b) ، ضخامت کمر (d) نشان داده می شود. در حال حاضر مشخصات فولاد کانال خانگی 5-40 است ، یعنی ارتفاع مربوطه 5-40 سانتی متر است. 18-40 ناودانی بزرگ و 5-16 ناودانی متوسط ​​است. ناودانی وارداتی باید با مشخصات و ابعاد واقعی و استانداردهای مربوطه علامت گذاری شود.  سفارش واردات و صادرات ناودانی به طور کلی براساس مشخصات مورد نیاز در مورد درجه فولاد کربن (یا آلیاژ کم) است. قیمت ناودانی بجز شماره مشخصات ، هیچ سری ترکیب و عدد خاصی ندارد. دامنه انتخاب طول ناودانی خانگی را می توان با توجه به شماره مشخصات به 5-12 متر ، 5-19 متر و 6-19 متر تقسیم کرد. طول ناودانی وارداتی به طور کلی 6-15 متر است .

تفاوت بین ناودانی

عرض پایه های بالایی و پایینی ناودانی یکسان است و قسمتی از آن به صورت شیار است. مشخصات و مدل ناودانی به شکل ارتفاع (میلی متر) width عرض پا یا بال (میلی متر) thickness و ضخامت کمر (میلی متر) بیان می شود اما  مشخصات و ، فولادی با مقطع  زاویه راست ۹۰ درجه است که ضخامت و عرض هر دو طرف اساساً یکسان است ولی گاهی می‌تواند برابر نباشد. مشخصات آن به طور کلی به شکل عرض لبه و ضخامت لبه بیان می شود.

 

فروش ویژه ناودانی
فروش ویژه ناودانی

تولیدی فولاد توفیقی ، هر روزه محصولات فلزی پرفروشی تولید و روانه بازار می کند که می توانیم از جمله این محصولات به پروفیل 10 ساده اشاره کنیم ، برای آگاهی از قیمت این محصول بر روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «ناودانی»

 1. بازتاب: قیمت سیم خاردار | تولید و فروش انواع توری مش ، توری پرسی ، توری رابیتس ، توری حصاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *