مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه

 سیم مفتول های گالوانیزه، به طور کلی به دو دسته مفتول های گالوانیزه گرم و مفتول های گالوانیزه سرد تقسیم می شوند ، و در ادامه به بررسی قیمت مفتول گالوانیزه نیز خواهیم پرداخت.

 مفتول گالوانیزه گرم

برای تولید مفتول گالوانیزه گرم که از طریق گالوانیزاسیون داغ صورت می پذیرد، فولادST 37  یا مفتول سیاه را حرارت داده و روکش دهی می کنند. در این روش، مفتول سیاهی که کربن های آن در اثر حرارت به کم ترین مقدار ممکن رسیده و بسیار نفوذ پذیر و نرم شده است، در وان مذاب روی غوطه ورم شده و کاملاً زیبا و عمقی روکش دهی می شود.

یکی از ویژگی ‌های منحصر به فرد این محصول، داشتن سطحی صاف و یکدست و همچنین نرمی بالای آن است. استفاده از مفتول گالوانیزه در محصولات مختلفی مانند توری گابیون، توری حصاری، توری مرغی، سیم خاردار و غیره رواج بسیار زیادی دارد زیرا، قابلیت خم شدن و همچنین پیچیده شدن بالایی دارد.

 

گالوانیزه
گالوانیزه

 برخی از مشخصات فنی مفتول گالوانیزه گرم

مفتول گالوانیزه گرم در قطر های بین ۲ الی ۴ میلی متر تولید می شود.

وزن کلاف هایی که تولید می شوند بین ۵۰ تا ۷۰ کیلوگرم متغیر است و با توجه به درخواست مشتری امکان تغییر آن نیز وجود دارد.

متریال به کار رفته در تولید این محصول هم سیم فولادی ملایم و فولاد دارای کربن بالا می باشد.

مزایا و خصوصیات استفاده از مفتول گالوانیزه گرم

مفتول گالوانیزه گرم، برای همه افراد در دسترس است، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است، نصب و نگهداری راحتی دارد، با تمامی شرایط آب و هوایی و مناطق جغرافیایی سازگار است، در برابر رطوبت، زنگ زدگی و نم مقاومت بالایی دارد، در برابر پیچیده شدن و ساییدگی مقاومت بالایی دارد، در شرایط سخت آب و هوایی طول عمر بسیار بالا بیش از حدود ۵۰ سال دارد، در مناطق خوش آب و هوا یعنی غیر دریایی و غیر صنعتی ماندگاری و دوامی بیش از ۷۰ سال دارد، سطح صیغلی، براق و صافی را دارا می باشد.

گالوانیزه
قیمت مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه سرد

برای تولید مفتول گالوانیزه سرد، فلز روی را با سیستم آبکاری الکترولیزر یا آبکاری با برق به روی مفتول های سیمی می نشانند، به همین دلیل، ضخامت فلز روی قرار گرفته به روی سیم ها کم است و مقاومت چندانی در برابر رطوبت ندارد. ضخامت پوشش فلز روی در مفتول های گالوانیزه گرم بیشتر است و مقاومت بیشتری نسبت به نوع سرد خود در برابر زنگ زدگی دارد.

 برخی از مشخصات فنی مفتول گالوانیزه سرد

این نوع مفتول که به روش سرد تولید می شود، معمولاً قطری بین ۰.۵ الی ۶ میلی متر دارد، خواص مکانیکی و ترکیبات شیمیایی این نوع مفتول وابسته به میلگردی است که از آن تولید شده است و مفتول گالوانیزه سرد به دو شکل شاخه و کلاف تولید شده و به بازار عرضه می گردد.

 برخی از کاربردهای مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه که مفتول سفید هم نامیده می شود، در صنایع مختلف نقش های مختلفی را ایفا می کند و محصولی همه کاره می باشد. مفتول گالوانیزه مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل خارجی دارد و محصولی بادوام است به همین دلیل از این مفتول، برای ساخت توری های مختلفی مانند توری مرغی، توری حصاری و توری مش و….  استفاده می کنند.

 

مفتول گالوانیزه
قیمت مفتول گالوانیزه

مفتول های گالوانیزه، توسط بسیاری از افراد برای محافظت از املاک خود خریداری می ‌شوند و در نهایت توری هایی که با این نوع از مفتول ساخته می شوند، برای حصارکشی در اطراف زمین ها و همچنین محافظت از مناطق خصوصی به منظور فراهم کردن امنیت کاربرد دارند، پس از این امر می ‌توان برداشت کرد مفتول گالوانیزه، گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که خواستار امنیت برای زمین ها، خانه و باغ های خود هستند.

مفتول گالوانیزه سفید

استفاده از مفتول گالوانیزه یا مفتول سفید در آثار گران قیمت بر روی دیوار و تابلو ها، یکی از کاربرد های مهم آن محسوب می شود. استفاده از این محصول برای این امر، به این صورت است که باعث می شود تابلوهای هنری، به درستی بر روی دیوار نصب و نگهداری شوند و این امر به این دلیل است که مفتول گالوانیزه دارای استحکام کششی بالایی است.

یکی دیگر از کاربردهای مفتول گالوانیزه، استفاده کردن از آن در اتصالات مختلف در صنعت ساختمان سازی است. مفتول گالوانیزه به دلیل اینکه مقاومت بالایی در برابر وزن بالا و ضربه دارد و همچنین بسیار مستحکم است، در مشاغل و ساخت خانه ها استفاده فراوانی دارد و بسیار عالی عمل می کند. استفاده از مفتول های گالوانیزه توسط بسیاری از افراد، برای متراکم کردن یا اتصال مواد در اماکن ساختمانی صورت می پذیرد.

طناب فولادی
قیمت مفتول گالوانیزه

از مفتول گالوانیزه به دلیل استحکام، مقاومت و دوام بالا و همچنین انعطاف پذیری قابل توجهش، علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، در بسیاری از موارد دیگر نیز استفاده میشود که در ادامه برخی از آن ها را برایتان مثال میزنیم.

استفاده از مفتول گالوانیزه در کابل های برق زره پوش، استفاده از مفتول گالوانیزه در حصار زنجیره ‌ای، استفاده از مفتول گالوانیزه در ساختمان سازی، استفاده از مفتول گالوانیزه برای ساخت دستگیره سطل ها، استفاده از مفتول گالوانیزه برای ساخت چوب لباسی، استفاده از مفتول گالوانیزه در تجهیزات مورد استفاده در دندان پزشکی، استفاده از مفتول گالوانیزه در سیم خاردار، استفاده از مفتول گالوانیزه در منگنه های فلزی، استفاده از مفتول گالوانیزه در کشاورزی، استفاده از مفتول گالوانیزه برای عناصر قفسه بندی و جزئیات آویز و نگهدارنده ‌برای سقف های کاذب و…. نمونه هایی از دیگر کاربرد های این محصو هستند.

 مقایسه کاربردی مفتول های گالوانیزه چینی و مفتول های گالوانیزه ایرانی

برای مثال مفتول های گالوانیزه ایرانی، در برابر اکسیده شدن و رطوبت دوام بیشتری نسبت به مفتول های گالوانیزه چینی دارند و مفتول های چینی زودتر دچار زنگ زدگی می شوند.

یکی از مزیت های مفتول های گالوانیزه چینی نسبت به مفتول های گالوانیزه ایرانی، نداشتن تلرانس و تغییر قطر در نقاط مختلف کلاف مفتول است که مفتول های ایرانی از این قاعده مستثنی بوده و در برخی موارد وزن کلاف های آن با یکدیگر فرق داشته و در قطر سیم ها تغییر یا تلرانس دیده می‌ شود که در بعضی از مصارف، یکسان بودن قطر مفتول مهم است.

یکی دیگر از مزیت های مفتول گالوانیزه چینی نسبت به مفتول گالوانیزه ایرانی، داشتن وزن یکسان کلاف ها و انعطاف پذیری بیشتر آن نسبت به مفتول های ایرانی است.

پس می توان نتیجه گرفت که هرکدام از این محصول ها، مزایا و معایبی دارند که باید با توجه به نیاز خود، محصول کاربردی تری را انتخاب نمایید.

اگر می خواهید به صرفه ترین میلگرده 10 ساده را خریداری نمایید و نیز مناسب ترین راه را برای تهیه این محصول کاربردی پیدا کنید به این صفحه وارد شوید تا از خدمات ما نهایت استفاده را برده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *